OŠ Pohorski odred Slovenska Bistrica - odprtje razstave
V torek 02.06.2026 ob 10.30 uri je bila otvoritev razstave vojne 1991 katero je organiziralo PVD Sever Maribor z odborom Slovenska Bistrica v OŠ Pohorskega odreda Slovenska Bistrica. Osnovno šolo obiskuje cca. 950 učencev in učenk in sodi v večjo osnovno šolo v občini Slovenska Bistrica. Učenci in učenke so pod vodstvo OŠ z mentorji organizirali kulturni program, katerega vsebina je bila namenjena na demokratične procese osamosvojitvene vojne 1991 za samostojno Slovenijo, člani policijskega orkestra Slovenske policije pa so zaigrali prijetne skladbe. Ravnateljica OŠ g. Nadja Stegne je v pozdravnem nagovoru pozdravila goste kateri so se odzvali vabilu; Župan občine Slovenska Bistrica dr. Ivan Žagarj, predsednika PVD Sever MB g. Rafael Viltužnik, predsednika OZVVS Slovenska Bistrica g. Miran Krušič, predsednika OZ ZSČ Slovenska Bistrica g. Andrej Godec in vse ostale člane in članice veteranskih in domoljubnih organizacij. Razstavo je v prijetnem pogovoru odprl za ogled predsednik PVD sever MB g. Rafael Viltužnik. Vsem članom - veteranov in mentorjem učencem in učenk OŠ kateri so sodelovali pri pripravi in postavitvi razstave se zahvaljujem. Posebna zahvala pa je namenjena ravnateljice g. Nadji Stegne za pogostitev in prijazne besede.
Foto in zapis Alojz Gostenčnik
..
