Odprtje razstave OŠ Ormož
V prostorih Osnovne šole Ormož, Hardek 5, smo člani Odbora Ormož PVD Sever Maribor v sodelovanju z vodstvom društva 11. maja 2026 postavili razstava Vojna za samostojno Slovenijo 1991.
Razstava skozi fotografije, dokumente, predmete in pričevanja obiskovalcem približa pomembne dogodke iz časa osamosvojitvene vojne ter pogum posameznikov, ki so soustvarjali temelje samostojne Slovenije. Poseben pomen ima tudi za mlajše generacije, saj ohranja spomin na obdobje, ko smo se kot narod odločili za življenje v svobodni, demokratični in samostojni državi.
Ob odprtju je vsebina razstave ter aktivnosti miličnikov (sedanjih policistov) v času osamosvojitvene vojne predstavil predsednik društva Rafael Viltužnik. Zbrane je nagovoril tudi župan Občine Ormož Danijel Vrbnjak, ki je poudaril pomen poguma, angažiranosti in sodelovanja vseh, ki so leta 1991 prispevali k osamosvojitvi Slovenije. Ob tem je opozoril še na pomembno vlogo veteranskih združenj in društev pri ohranjanju zgodovinskega spomina.
Ravnatelj osnovne šole Aleksander Šterman pa je poudaril pomen seznanjanja mladih z dogodki ob nastajanju naše države.
Otvoritev razstave so spremljali in posneli predstavniki lokalnih medijev KTV Ormož in Radija Prlek.
Razstava je bila na ogled do 22. 5. 2026. Zraven učencev OŠ Ormož si je razstavo ogledal še več dijakov Gimnazije Ormož, ki ima sedež v sosednji stavbi, ter občanov.
Učenci 9. razredov OŠ Ormož, so v okviru predmeta zgodovine v času razstave pripravili seminarsko nalogo, pri čemer jim je pomagala učiteljica zgodovine go. Tanja Babič.
Več na povezavi: https://ktv-ormoz.
..