2. OŠ Slovenska Bistrica - odprtje razstave

V ponedeljek 08.06.2026 ob 10.30 uri je bila otvoritev razstave  vojne 1991 katero je organiziralo PVD sever MB z odborom Slovenska Bistrica v 2. osnovni šoli Slovenska Bistrica. Osnovno šolo obiskuje cca. 450 učencev in učenk. Učenci/ke so s svojimi mentorji prpravili kulturni program z recitali, petjem in igranjem na glasbene inštrumente, prav tako pa so zaigrali prijetne skladbe člani policijskega orkestra Slovenske policije. Ravnateljica 2. OŠ Marjanca Frangež je v pozdravnem nagovoru pozdravila vse prisotne vabljene goste. Podpredsednik PVD sever MB g. Marjan Fank je v pogovoru namenil pomen razstave vojne 1991 in jo tudi odprl za ogled širše javnosti. Vsem članom - veteranom in mentorjem učencem OŠ kateri so sodelovali pri pripravi in postavitvi razstave se zahvaljujem. Posebna zahvala pa je namenjena ravnateljici 2. osnovne šole  g. Marjanci Frangež za pogostitev in prijazne besede.

Tekst in foto: Alojz Gostenčnik

..